Практична робота

Профілактика торгівлі людьми
В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" говорили з нашими дошкільнятами про важливість дотримання правил у спілкуванні з незнайомими людьми. Визначили коло безпечних дорослих, яким вони зможуть довіряти у будь-якій ситуації, адже не всі бажають малюкам добра!
Подивились мультфільм про безпечну поведінку та пригадали дуже важливе правило "Кричи, біжи, розкажи"

Профілактика сексуального насильства над дітьми

В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насилля" з вихованцями старших груп говорили про надзвичайно важливе правило "Тут мене не торкайся" та правило "Ні" означає "ні"✋
За допомогою героя Кіко дошкільнята зрозуміли, що потрібно та не соромно говорити тверде "НІ", коли тобі не приємно та ніяково. Дивились та аналізували мультфільм "Згода", обговорювали, які доторки безпечні, а які жодним чином не можна допускати.
Діємо разом проти насильства!

Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

Щороку 25 листопада в усьому світі відзначають Міжнародний день усунення насильства проти жінок, впроваджений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році.
Ця дата була обрана в пам’ять про сестер Мірабал – політичних активісток, що в 1960 році були вбиті за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо. Цей день також став символом світового визнання проблеми гендерного насилля.
Насильство щодо жінок і дівчаток є одним з найбільш поширених порушень прав людини в сучасному світі, з яким надзвичайно важко боротися і яке має катастрофічні наслідки. Воно проявляється в фізичному, сексуальному та психологічному формах.
20 червня 2022 року Верховна рада ратифікувала "Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами", відому як "Стамбульська конвенція".
Мета документу – зруйнувати гендерні стереотипи, які допускають насильство щодо жінок. Конвенція пропагує та захищає право людей на вільне від насилля життя та забороняє всі види дискримінації жінок.
Конвенція пропонує встановити кримінальну відповідальність за насильство щодо жінок і забезпечити за нього покарання.
Документ передбачає механізми захисту як чоловіків, так і жінок, які зазнали домашнього насильства. Це доленосне рішення було прийнято у найбільш складні для України часи. Нині, під час війни це рішення є критично важливим і своєчасним, ніж будь-коли.
Будуємо разом світ без насильства!

Що робити в разі домашнього насильства? Як вберегти себе та дітей? Куди звернутися по допомогу?

Одним з найважливіших завдань сьогодення в роботі з дошкільнятами є формування ненасильницької моделі поведінки. Доброзичливе ставлення один до одного, щирість, взаємоповага, підтримка, емпатія, вміння контролювати негативні емоції, турбуватися про свій емоційний стан є тими якостями, які допоможуть нашим дітям будувати світ без насильства.
Педагоги нашого закладу провели з дітьми профілактичні бесіди, подивились та обговорили мультфільм про те, що будь-які насильницькі дії мають свої негативні наслідки для тих хто їх вчиняє.
Ми проти насильства!

День людей з інвалідністю в рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства"

Щорічно 3 грудня відзначається Міднародний день людей з інвалідністю. Долучаємось до челенджу в рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" - "Поділись своїм теплом".
Виховуємо тактовних, добрих та милосердних малюків.
Зростаємо з гордістю в серці за силу волі й незламність духу наших нескорених земляків.

Міжнародний день боротьби за скасування рабства в рамках всеукраїнської акції "16 днів проти насильства"

2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства.
В цей день наші вихованці ознайомились з правилами безпечної поведінки з незнайомцями. На прикляді відомих їм казок зрозуміли, що розмова з незнайомцями може бути небезпечною. Профілактику торгівлі людьми надзвичайно важливо починати саме в ранньому дитинстві, адже кожен четвертий постраждалий від торгівлі людьми у світі – дитина.
Бережімо разом наших дітей від такого ганебного явища, як торгівля людьми!

Профілактика сексуального насильства над дітьми - відповідальнсть дорослих!

В рамках проекту "16 днів проти насильства" дошкільнята дізнались про те, що їх тіло належить тільки їм і ніхто не може без дозволу порушувати особисті кордони. Говорили про хороші та погані доторки, про правило "кричи, біжи, розкажи", адже діти повинні знати, що про будь - які неприємні ситуації, що з ними трапляються вони повинні розказати близьким дорослим.
Будуємо щасливе дитинство без насильства для наших дітей!

Діти за щасливе дитинство без війни, насильства та жорстокості!

В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" вихованці нашого закладу поринули у роздуми про щасливе дитинство. Виявилося, що прогулянки з мамою, вечірня казка з татом, кавун влітку, бігати босоніж на дачі, бабусині пиріжки, сімейні фотосесії, поїздка до друзів в інше місто, родинні свята, обійми рідних, ялинка на Новий рік - це і є справжнє щасливе дитинство!
Бережімо щасливі миттєвості дитинства разом!

Тематичне заняття практичного психолога з вихованцями підготовчої групи "Протидія булінгу"

09.12.2022 року в рамках "Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" діти підготовчої групи допомагали казковій феї Добринці повернути добро та дружбу у світ людей. Виконуючи це завдання діти вчились прислухатись, підтримувати, допомагати, поважати думку та особисті кордони один одного. Зрозуміли, що всі люди на нашій планеті різні, не схожі між собою зовнішньо і за характером. Але від цього світ ствє лише цікавішим та різнобарвнішим.